שיין דור ארונות
09-7489692
עד 70% הנחה מתצוגות!

ארונות מדורגים

בשיין דור הארונות מדורגים מופיעים בשתי נוסחאות עיצוב עיקריות:

·         שיטת הכוורת.
 
·         שיטת הפירמידה.
 
שיטות אלו הן שיטות עיצוב בהן בוחר המעצב להתוות את ארונו המדורג. כאן – נקרא הסבר מקיף על שתי השיטות הללו, מה הן כוללות, ומה היתרון של כל אחת מהן.
 
שיטת הכוורת
 
בשיטת הכוורת נוצר למעשה משולש ישר זווית כך שבמקום צלע היתר במשולש יש 3 מדרגות: תחתונה, אמצעית ועליונה, שהיא גם הגג של הארון. בצד הארוך של הארון, אם כן, יש 3 תאי אחסון, בצד האמצעי 2 תאים, ובצד הקצר – תא אחד. קוראים לארון כזה "כוורת" משום שכאשר הוא מוצמד לקיר הוא יוצר מראה של כוורת חקלאית, שנתפס בעיני רבים כמתאים במיוחד לבתי העיצוב המודרני בשל הצורה הריבועית הסימטרית והחדה של כל תא. אם מעבים את הארון הזה במגירות או דלתות ארון בכל תא עם פרזול מתאים – זה בדיוק מה שצריך על מנת לעבות עיצובית בית מסוג כזה.
 
עיצוב ארונות מדורגיםארונות מדורגים
 
שיטת הפירמידה
 
בשיטת הפירמידה תחתית הארון מכילה מדפים רחבים ורחוקים מהקיר, ופסגת הארון מכילה מדפים קצרים צמודי קיר. כאן, משולש ישר הזווית הוא משולש ישר זווית אמתי, ולא עם יתר מקוטעת, שכן עקרונית – בקצוות של המדפים יש פסי עץ/מתכת ישרים המשמשים כגבולות הגזרה של הארון. ארונות שנוצרו בשיטת הפירמידה יהיו טובים בעיקר לאחסון מעט פריטים, בשל כך שמספר המדפים קטן יותר, וגודל כל מדף לא גדול בהרבה ממדף כוורת, אלא רק במעט, ולעתים הוא אף יותר קטן. מדף פירמידה יכול להתאים לכל סוגי עיצובי הבית – מודרניים כעתיקים.
 
עיצובים מיוחדים
 
·         ארון פירמידה עם פרזול בעמודי התווך – במקום עץ טבעי כמו על המדפים עצמם.
 
·         ארון כוורת עם תאים בגודל שונה: לרוב תאי האמצע יהיו הגדולים.
 
·         ארון כוורת עם סוגי דלתות משתנים: עץ, מתכת וזכוכית בפלטפורמה אחת.
 
·         ארון פירמידה א-סימטרי: הקטנת התאים אינה לינארית.
 
·          ארון כוורת עם 2 מדרגות במקום 3.
 
על מנת להגיע לעיצוב המתאים לכם – יהיה עליכם לסקור את סוגי הארונות השונים בחנות ולהחליט על פי התוואי הביתי שלכם. על מנת להקל עליכם את התהליך, מומלץ כבר בבית לתכנן מראש כיצד ייראה הארון שלכם, מה שכמובן יקל עליכם את מלאכת הבחירה.
 
לקריאה נוספת: ספריות בהתאמה אישית